اگر پیگیر خبرهای پژو پارس سال موتور جدید سفارشی باشید، حتما می‌دانید که اولین سری این خودرو، مدل XU7P سفارشی بود که با کد کلاس 35103، در اواسط زمستان 1400 معرفی شد. دومین سری پارس سال موتور جدید نیز مدل XU7P سفارشی ELX بود که با کد کلاس 35102 در اواسط بهار 1401 به بازار کشورمان آمد.

شرکت ایران خودرو از تابستان 1400، تولید پژو پارس با موتور بهبودیافته یورو5 را آغاز کرده است. در این نسخه از پژو پارس، شاهد استفاده از موتور +XU7 یا معروف به XU7P هستیم؛ بنابراین پژو پارس سال، فقط به چنین موتوری مجهز می‌شود. البته بدیهی است که در صورت ادامه تولید پارس دوگانه‌سوز، قطعا این خودرو نیز با موتور جدید XU7P دوگانه‌سوز ساخته می‌شود. طبق اطلاعات رسمی ایران خودرو، در پژو پارس با موتور XU7 پلاس، شاهد تغییرات زیر هستیم:

ارتقای استاندارد آلایندگی به یورو5.
افزایش 10 درصدی توان و گشتاور.
کاهش مصرف سوخت (از 9 لیتر به 7 لیتر)
تغییر نمای ظاهری موتور.
تغییر ضرایب دنده برای انطابق با موتور جدید.
تغییر سیستم هوا رسانی و خنک‌کاری موتور.
بهبود بوستر ترمز.
رگلاتور جدید (در مدل‌های دوگانه).
علاوه‌بر بهبودهای فنی فوق، ایران خودرو برای پارس XU7P، چندین آپشن جدید تدارک دیده است که البته هنوز، بودن‌شان در نسخه‌های تحویلی به مشتریان قطعی نیست و باید همچنان منتظر بمانیم. اما به هرحال، طبق اولین اطلاعات منتشر شده از سوی ایران خودرو، پارس XU7P در کلاس‌های مختلف عرضه می‌شود که تفاوت‌شان در آپشن‌های زیر است:

ترمز عقب دیسکی.
رینگ 15 اینچ آلومینیومی.
شیشه دودی عقب.